ΟΦΗ-Ολυμπιακός 1-1 (Ημίχρονο)

Πρώτη καταχώρηση: Σάββατο, 4 Δεκεμβρίου 2021, 19:30

Σε εξέλιξη βρίσκεται αυτήν την ώρα (Cosmote Sport 2) στο «Θ. Βαρδινογιάννης» το παιχνίδι ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Ολυμπιακό, οι οποίοι αναμετρώνται, για την 12η αγωνιστική της Super League.

Oι Πειραιώτες, οι οποίοι μεσοβδόμαδα -αγωνιζόμενοι με πάρα πολλές αλλαγές- ηττήθηκαν για το Κύπελλο με 3-2 από τον Λεβαδειακό, θέλουν να φύγουν με το τρίποντο από το Ηράκλειο, λίγες ημέρες πριν το παιχνίδι τους με την Αντβέρπ, για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Πάντως το έργο τους προβλέπεται δύσκολο απέναντι στον φορμαρισμένο ΟΦΗ, ο οποίος προέρχεται από νικηφόρο σερί αγώνων στο πρωτάθλημα (έχασε στο Κύπελλο με 3-1 από τον Άρη), καταφέρνοντας έτσι να αναρριχηθεί στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Διαμαντόπουλος, με βοηθούς τους Λάζαρο Δημητριάδη, Ιορδάνη Δημητριάδη. Τέταρτος διαιτητής είναι ο Παπαδόπουλος, ενώ στο VAR βρίσκονται οι Καραντώνης και Πάτρας.

Οι Κρητικοί άνοιξαν το σκορ στο 16ο λεπτό όταν ο Διαμαντής με ένα ωραίο γυριστό σουτ νίκησε τον Βάτσλικ, κάνοντας το 1-0 για την ομάδα του Νιόπλια.

Οι Πειραιώτες πάντως ανέβασαν στροφές και στο 24ο λεπτό έφτασαν στην ισοφάριση με τον Σισέ, ο οποίος μετά την καλοζυγισμένη σέντρα του Εμβιλά με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Επασί.

ΟΦΗ-Ολυμπιακός 1-1

Γκολ: 16′ Διαμαντής (ΟΦΗ), 24′ Σισέ (Ολυμπιακός)